Termedia Publishing
aktualności


Targi Wyposażenia i Techniki Medycznej TOP CLINICA, Stuttgart 24 – 26.06.2009
2009-04-20
Dla członków Europejskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Medycznych Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce przygotowało bezpłatne bilety wstępu na targi.
W terminie 24 – 26.06.2009 na nowych terenach targowych ulokowanych tuż przy lotnisku w Stuttgarcie i autostradzie A8, odbędzie się druga edycja Targów Wyposażenia i Techniki Medycznej TOP CLINICA.

Targi TOP CLINICA to nowa impreza branży medycznej w Niemczech, poświęcona technice medycznej, produktom i usługom medycznym. Targi TOP CLINICA odróżnia od innych targów medycznych jej nowatorska koncepcja - targi koncentrują się technice medycznej oraz prezentacji sprzętu i rozwiązań informatycznych stosowanych wyłącznie w klinikach i szpitalach. Targi te są skierowane także do osób odpowiedzialnych i współodpowiedzialnych za podejmowanie decyzji o zakupach sprzętu w klinikach i szpitalach (dyrektorzy szpitali, kierownicy działów techniki medycznej, kierownicy działów zakupów, kierownicy działów opieki medycznej, ordynatorzy, osoby zarządzające systemem rejestrującym i informatycznym oraz kadra medyczna, która współuczestniczy w procesie decyzyjnym tzn. zgłasza zapotrzebowanie na konkrety sprzęt).

W poprzedniej – pierwszej edycji targów swoją ofertę zaprezentowało 178 wystawców z Europy (targi są ograniczone do rynku europejskiego) – z Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Włoch, Holandii, Norwegii, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii i jedna firma z Polski. Prezentację wystawców obejrzało 3.200 zwiedzających – osób decyzyjnych z klinik i szpitali.

Zakres tematyczny targów TOP CLINICA obejmuje:
- technikę medyczną i elektromedycynę (m.in. sprzęt do intensywnej terapii, anestezjologii, sztucznego oddychania, chirurgii, endoskopii, sterylizacji, diagnostyki i in.)
- sprzęt i materiały jednorazowego użytku
- technikę informacyjną, komunikacyjną i dokumentacyjną (software i hardware)
- sprzęt i wyposażenie (wyposażenie sal operacyjnych oraz intensywnej opieki medycznej, wyposażenie sal dla chorych, wewnątrzszpitalny transport chorych)
- usługi (m.in. sprzątanie, zaopatrzenie w energię, logistykę, transport i usługi doradcze)

UWAGA! Dla członków Europejskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Medycznych Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce przygotowało bezpłatne bilety wstępu na targi. Bardzo prosimy o kontakt osoby zainteresowane otrzymaniem bezpłatnych biletów do dnia 05.06.2009.

Ceny biletów sprzedawanych przez Przedstawicielstwo w przedsprzedaży:
Bilet jednodniowy - 10€
Bilet na całe targi - 20€

Ceny biletów zakupionych na miejscu w Stuttgarcie podczas trwania targów:
Bilet jednodniowy - 20€
Bilet na całe targi - 40€

Targom towarzyszyć będzie Kongres „Medycyna potrzebuje przyszłości” obejmujący dyskusje panelowe i wykłady prowadzone przez fachowców m.in. z Kliniki Uniwersyteckiej w Tübingen, Kliniki Uniwersyteckiej we Freiburgu, Kliniki Uniwersyteckiej w Erlangen, Kliniki Uniwersyteckiej w Essen, Kliniki w Stuttgarcie, Instytutu Radiologii, Kliniki Medycyny Nuklearnej itd. Tegoroczny kongres będzie prowadzony w języku niemieckim i dotyczył będzie m.in. innowacji w diagnostyce obrazowej, optymalizacji procesów w szpitalach, chirurgii bez skalpela, elektronicznych implantów, optymalizacji procesów w sali operacyjnej, innowacji w biotechnologii, globalizacji rynku usług medycznych. Udział w kongresie jest dodatkowo płatny.

Termin otwarcia targów:
24 – 25.06.09 9.00 – 17.00
26.06 9.00 – 16.00

Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich organizuje wspólnie z biurem podróży Business Travel wyjazd grupowy na targi TopClinica w terminie 23-25.06.09 z jednodniowym pobytem na targach. Cena wyjazdu wynosi 890 zł + VAT za osobę i obejmuje przejazd autokarem na trasie Warszawa-Wrocław-Stuttgart-Warszawa-Wrocław, 1 nocleg w hotelu w okolicy Stuttgartu, 1 śniadanie, pokoje 2-osobowe, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę pilota, zwiedzanie Stuttgartu.

Więcej informacji o targach, programie ramowym i wyjeździe grupowym udziela Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce – tel. 022 620 72 98, E-mail: kuzminska@eurotargi.com .

 
 
Europejskie Stowarzyszenie Dyrektorów Medycznych
Wydawnictwo Termedia